MOBİL UYGULAMA GİZLİLİK BİLDİRİMİ

03 Nisan 2019
Uygulamayı Geliştiren / Yayıncı:
Datakent Bilgisayar Yazılım Ltd. Şti.  ( http://www.datakent.com )

Gizlilik Bildirimine Konu Uygulama:

ETA WebSis Mobil uygulaması için gizlilik bildirimi

Uygulamanın Adresi:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.datakent.websismobil

 

Tüm Kullanıcılarımızın gizliliği bizim için çok önemlidir. Bir Uygulama Kullanıcısı olarak Hizmetimizi kullandığınızda, (Uygulama Yayıncısı olarak) sesli komut sistemi için ses tanıma için siz komut verdiğinizde gelen veriyi dinler ve işlenmesi için Google sunucusuna göndeririz. Kendi müşterilerilerinizin adreslerine erişebilmeniz için konum bilginizi yine siz istediğinizde okur ve yazılımın kendi veri tabanına kaydederiz. Bu işlemler dışında kişisel verilerinizle bir işlem yapılmamaktadır. ETA WebSis’in temel verileri, yazılımı satın almış şirketin kendi sunucusunda tutulmaktadır. Datakent’e ait sunucuda kullanıcının hiçbir verisi tutulmamaktadır. Bu Gizlilik Bildirimi, Kişisel Verilerinizi nasıl koruduğumuzu ve işleme koyduğumuzu açıklar. Dikkatlice okumanızı öneririz.

1. Bu Gizlilik Bildiriminde ne belirtilmiştir?

 

Bu Gizlilik Bildirimindeki bölümler size aşağıdakiler hakkında bilgi verir:

 

 

2. İşlenen Kişisel Verilerin türleri

 

A. Hizmetimiz tarafından kullanılan Kişisel Veriler

Hizmetimizi geliştirmek için Anonim Verileri kullanmayız, hiçbir şekilde bu tür bilgileride saklamayız.

 

B. Otomatik olarak oluşturulan bilgiler

Çoğu diğer web siteleri ve çevrimiçi hizmetler gibi, Uygulamayı nasıl kullandığınızla ilgili olarak otomatik olarak üretilen bilgileri toplamaz ve işlemeyiz.

 

Uygulama, coğrafi konum bilgilerinizi siz istediğinizde alabilir ve kendi sunucunuzdaki muhasebe otomasyonuna gönderebilir. Her durumda, coğrafi konum bilginizin alınmasını mobil cihazınızın ayarlarından engelleyebilirsiniz.

 

ETA WebSis kendisi dışında hiçbir uygulamadan türü ne olursa olsun veri toplamaz.

 

 

3. Kişisel Verilerin işlenme amaçları

 

A. Amaçlar

 

Taraflar Kişisel Verileri aşağıdaki amaçlarla işlemektedir:

 

  

 

B. Kişisel Verilerin üçüncü şahıslara iletilmesi

Sesli komut sistemini kullanabilmek için okunan ses yorumlanıp metne dönüştürülebilmesi için Google sunucusuna gönderilir. Bunun dışında okunan ses kendi sunucumuz dahil üçüncü hiçbir şahısla paylaşılmaz.

 

4. Kişisel Verilerin işlendiği yerler

Hizmet kapsamında işlenen veriler (ses kayıt) google’a anlın olarak gönderilir ve hiçbir yerde saklanmaz. Konum bilginiz kendi şirketinize ait sunucuya gönderilir, biz dahil hiçkimse ile paylaşılmaz veya farklı bir yerde saklanmaz.

5. Kişisel Verileri korumak için hangi güvenlik önlemleri uygulanmaktadır?

Sistem, şirketinize ait sizin belirlediğiniz kendi şirket sunucunuz dışında verileri hiçbir farklı sunucuya göndermez. Sistem girişinde sunucuyu bizzat kendiniz tercih etmektesiniz. Bu sebeple özel bir güvenlik önlemine gerek yoktur.

6. Üçüncü şahıslarla ilgili sorumluluk sınırları

Sesli komut işlemi için kullanılan kayıt edilen ses anlık olarak Google ses işleme sunucuna gönderilir ve bunun dışında hiçbir dış sunucu ile sistem bağıntılı değildir.

7. Kişisel Verileri Görüntüleme ve Silme

Uygulama ileride kullanmak veya işlemek için hiçbir verinizi saklamaz.

8. Çocuk gizliliği

Uygulama ticari bir uygulamaya entegrasyon için geliştirildiği için özel bir yaş sınırı yoktur.

9. Güvenlik

Uygulama ileride kullanmak veya işlemek için hiçbir verinizi saklamaz.

10. Bu Gizlilik Bildiriminde Yapılan Değişiklikler

Bu Beyan, herhangi bir zamanda güncellenebilir. Taraflar, Gizlilik Bildirimi'nin güncellenmiş bir sürümünü Hizmet aracılığıyla yayınlayacaktır. Taraflar, bu Gizlilik Bildirimi'nde yapacağı değişikliklerden haberdar olmak ve tarafların Kişisel Verilerinizi nasıl koruma altına alacakları konusunda bilgi sahibi olmak için bu sayfayı zaman zaman kontrol etmenizi önerir. Bu Gizlilik Bildirimini periyodik olarak gözden geçirmek ve güncellemeler hakkında bilgi sahibi olmak sizin sorumluluğunuzdadır ve kabul ve taahhüt eder.

 

Bu Bildirimde yapılan değişikliklerin herhangi birine bağlı kalmayı kabul etmektesiniz. Değişiklik yürürlüğe girdikten sonra Uygulamayı kullanmaya devam etmeniz, değiştirilen Bildirim'i kabul ettiğinizi gösterecektir. Değiştirilen Bildirimi kabul etmiyorsanız, Uygulamayı kaldırmanız ve onu daha fazla kullanmaktan kaçınmanız gerekir.

11. Herhangi bir sorunuz ya da açıklamalarınız varsa ne yapacaksınız?

Bu Gizlilik Bildirimi ile ilgili herhangi bir sorunuz veya açıklamalarınız varsa, lütfen bir e-posta göndererek bizimle iletişime geçin.

E-Posta: info(at)datakent.com
Telefon: 0462 326 98 55
Web: http://www.datakent.com

 

Bu Gizlilik Bildirimi son olarak 04 Nisan 2018 tarihinde güncellendi.